Ovaj portal koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice i prilagodio sustav oglašavanja.   U redu   Više o kolačićima

Kada se isplaćuju dnevnice u zemlji i inozemstvu? | Knjižnica za računovođe
Nedostupan dokument, obavezna prijava
Do not fill this:

Primjer sadržaja: 

Kada se isplaćuju dnevnice u zemlji i inozemstvu?

25.10.2011, , Izvor: Verlag Dashöfer

Pitanje:
Kada se isplaćuju dnevnice u zemlji i inozemstvu?

Odgovor:

Dnevnice služe za pokrivanje osobnih troškova djelatnika na službenom putu tj. izdataka za hranu, piće, prijevoz te drugih osobnih troškova, sukladno  čl. 13. st.2. toč. 13. Pravilnika o porezu na dohodak (Nar.nov., br. 95/05. do 146/09.) Dnevnice za službena putovanja u zemlji i inozemstvu isplaćuju se za putovanja iz mjesta u kojemu je mjesto rada ili iz mjesta prebivališta/uobičajenog boravišta radnika koji se upućuje na službeno putovanje u drugo mjesto, a udaljenosti najmanje 30 kilometara, radi obavljanja u nalogu za službeno putovanje određenih poslova njegova radnog mjesta, a u svezi s djelatnosti poslodavca. čl. 13. st.2. toč. 13. Pravilnika o porezu na dohodak (Nar.nov., br. 95/05. do 146/09.)



Pristup imaju samo pretplatnici modula: 
KR profi | KR profi plus | KR profi plus & HSFI, MSFI

 

Modul koji imate na raspolaganju:
%usermoduletitle

Prednosti KR profi:
  • UR profi = 30 novih stručnih članaka svaki mjesec

  • Obavijesti o zakonskim izmjenama

  • Garancia aktualnosti i ispravnosti sadržaja

  • Usluga odgovora stručnjaka na Vaša pitanja

  • Brzo pretraživanje sadržaja uz pomoć pojmovne tražilice

 >>više o KR profi

Získajte viac informácií o moduloch UAD profi

Trebate savjet pri odabiru pravog modula?