Nedostupan dokument, obavezna prijava
Input:

Kupnja osobnog automobila

25.10.2017, , Izvor: Verlag Dashöfer

2017.20.2.1 Kupnja osobnog automobila

Tea Vrbka, mag.oec.

Mi smo firma odnosno d.o.o. i zanima nas može li se kupiti osobni automobil preko firme odnosno može li se koristi odbitak PDV-a za taj kupljeni auto?

Prije svega potrebno je utvrditi da li je riječ o osobnom automobilu koji se najčešće koristi za prijevoz zaposlenika i članova Uprave društva ili osobnom automobilu koji služi za za obavljanje djelatnosti. Prema Zakonu o porezu na dodanu vrijednost (čl. 61 st. 1) i dobara.

Ukoliko se radi o osobnom automobilu koji se koristi za prijevoz zaposlenika i članova uprave društva priznavanje pretporeza ovisi o tome da li se to vozilo koristi isključivo u poslovne svrhe ili i u privatne svrhe. Ako se za osobni automobil ne

 
 Pošaljite nam povratnu informaciju
Što mislite o našem portalu?
Vaša poruka je uspješno poslana.
Input: