Nedostupan dokument, obavezna prijava
Input:

Vrijednosno usklađivanja potraživanja od kupca

28.2.2018, , Izvor: Verlag Dashöfer

2018.04.2.1 Vrijednosno usklađivanja potraživanja od kupca

Mateja Maljković, ovlašteni revizor

Vrijednosno smo uskladili potraživanje od kupca 2012. godine i tužili. Spor se vodio sve do 2017. godine i sada smo dobili rješenje kako smo spor izgubili. Trebamo li navedeno potraživanje staviti u PD obrazac kao porezno nepriznat trošak?

Pod pretpostavkom da je u prošlosti priznat trošak od vrijednosnog usklađivanja potraživanja od kupca, iznos potraživanja od kupaca, čiji spor se izgubilo, prikazuje se u PD obrascu na poziciji II.20. - Vrijednosno usklađenje i otpis potraživanja (čl. 9. Zakona).

Zakon o porezu na dobit, članak 9., stavak 2. navodi:

“Vrijednosno usklađenje potraživanja priznaje se ako je potraživanje evidentirano u poslovnim knjigama kao prihod i ako su obavljene sve radnje za osiguranje naplate

 
 Pošaljite nam povratnu informaciju
Što mislite o našem portalu?
Vaša poruka je uspješno poslana.
Input: